Naša filozofia


Vitajte na stránke tolerantnej kuchyne. Miesta pre všetkých, ktorí sa milujú dobre najesť, ale potrebujú k tomu trochu ochoty, trpezlivosti, znalosti a výnimočnosti :) Potrebujú jednoducho tolerantnú kuchyňu.


Petra a Ferdinand - Tolerantná Kuchyňa

Voláme sa Petra a Ferdinand, okrem spoločných intolerancií a alergií nás spája aj “papier na doživotné spolužitie” a čoskoro aj malý (veríme, že tolerantný :)) potomok.

Milujeme dobré jedlo a ešte o kúsok viac, ak si ho nemusíme pripravovať sami... No bohužiaľ, už v roku 2015 sa nám do života votrela diagnóza celiakia a postupne sa pridali ďalšie obmedzenia ako alergia na kravskú bielkovinu, sóju, problémy s histamínom či rôzne intolerancie… Naše varenie v domácej kuchyni sa stalo zo dňa na deň extra náročné, ale za ten čas sme sa s tým ako tak popasovali. No s čím máme stále problém je nájsť miesto, kde sa dá dobre, ale hlavne bezpečne najesť. A keďže okrem dobrého jedla je našou vášňou aj cestovanie, tak sme “googlením” vhodných reštaurácií strávili enormné množstvo času. Poznáte to však? :) Tak sme si povedali, prečo sa o tieto informácie nepodeliť aj s inými? A hlavne prestať dôverovať začiarknutým políčkam v popise reštaurácie, keď môžeme mať zoznam skutočných reštaurácií spolu s recenziami a skúsenosťami od tých najzainteresovanejších.

Vitajte v tolerantnom svete a dúfame, že sa budete s nami podieľať na jeho tvorbe.

Ak máte informáciu o tolerantnej reštaurácií, cukrárni či pekárni podeľte sa s nami na info@tolerantnákuchyna.sk. Budeme Vám vďační za každý jeden tip.